Ogłoszenia 24.03.2024 – Niedziela Męki Pańskiej

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Męki Pańskiej tzw. Niedziela Palmowa. Dziś na każdej Mszy św. święcimy palmy. Po Mszy św. o godz. 9.00 Gorzkie Żale. Na Mszy św. o godz. 11.00 Procesja z palmami, a po Mszy św. II Dekanalny Przegląd Pieśni Pasyjnych. Młodzież z naszej parafii po Mszy św. przy wyjściu z kościoła rozprowadza własnoręcznie wykonane babeczki.

2. W środę zapraszamy na godz. 16.00 na spotkanie Legionu Maryji o godz. 17.00 na nowennę do MBNP a o godz. 19.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać Wielki Czwartek dzień ustanowienia dwóch sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej w naszej parafii o godz. 17.00. Po Mszy św. odbędzie się przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji, czyli tzw. Ciemnicy. Adoracja w ciszy do godz. 21.00. Zapraszamy od 18.30 do 19.00 mieszkańców Zarudzia Starej Wsi i Kolonii do adoracji. Od godz. 19.00 do 19.30 mieszkańców Wólki Złojeckiej. Od godz. 19.30 do 20.00 mieszkańców Wólki Nieliskiej, od godz. 20.00 do 20.30 mieszkańców Krzaka i od godz. 20.30 do 21.00 mieszkańców Złojca I i II.

4. W tym tygodniu będziemy przeżywali Wielki Piątek. W tym dniu obowiązuje post ścisły ilościowy i jakościowy. Ilościowy dwa posiłki lekkie jeden do syta. Jakościowy, czyli posiłki bez mięsa obowiązuje wszystkich od 14 roku życia, do tych którzy nie rozpoczęli 60 roku życia. Nabożeństwo wieczorne tego dnia rozpocznie się drogą krzyżową o godz. 17.00. W czasie adoracji krzyża będzie zbierana taca przeznaczona na utrzymanie miejsc świętych w Jerozolimie. Na zakończenie nabożeństwa Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego, to oznacza, że Jezus został złożony w grobie i rozpoczynamy adorację przy Grobie Pańskim aż, do Mszy św. Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę wieczorem. Po Nabożeństwie najpierw będą odśpiewane gorzkie żale, następnie od godz. 19.00 w piątek do soboty do godz. 19.00 indywidulana adoracja. Zapraszamy, aby się zapisać na dyżur adoracji przy grobie pańskim.  W tym czasie, czyli od Wielkiego Piątku do Mszy św. w Wielką Sobotę wieczorem zapraszamy straż pożarną z naszej parafii do służby przy Grobie Pańskim.

5. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów w kościele o godz. 8.00, 9.00 i 10.00. Poświęcanie pokarmów w Krzaku o godz. 10.00, w Wólce Nieliskiej o godz. 10.10, w Kol. Zarudzie o godz. 10.30, w Zarudziu o godz. 10.40, w Wólce Złojeckiej – Polesie o godz. 10.50, w Wólce Złojeckiej w remizie o godz. 11.00. Msza w Wielką Sobotę, czyli Wigilia Paschalna będzie sprawowana o godz. 19.00. Dlatego, że ta Msza ma być sprawowana po zachodzie słońca. Proszę na tę Mszę św. wziąć ze sobą świece. Po Mszy Wigilii Paschalnej Pan Jezus Zmartwychwstał i nie adoruje się już Jezusa w Grobie, bo Go tam nie ma. Dlatego nie będzie adoracji z soboty na niedzielę.

6. Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy Mszą św. o godz. 6.00 rano Rezurekcją. Od godz. 5.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Proszę o przygotowanie procesji jak co roku. Strażaków, KGW, ministrantów, Koła Różańcowe. Pozostałe Msze jak w każdą niedzielę o godz. 9.00 i 11.00.

7. Poniedziałek w oktawie Wielkanocy będziemy sprawowali Msze św. tak jak w niedzielę o godz. 9.00 i 11.00. Taca z tego dnia jest przeznaczona na potrzeby KUL.

8. Za posprzątanie kościoła dziękujemy rodzinom z Zarudzia Kolonii (Złojca): Kamilowi Ciurysek, Sylwestrowi Kusy, Halinie Siemko, Justynie Dębskiej, Agacie Bubiło. Rodziny te złożyły ofiarę za zakup kwiatów do Grobu Pańskiego w wysokości 200 zł. Bóg zapłać za pracę i złożoną ofiarę. Na najbliższy piątek na godz. 9.00 zapraszamy cztery rodziny z Wólki Złojeckiej Polesia nr: 3, 6, 7, 9. Zapraszamy kolejne trzy rodziny z Wólki Nieliskiej na najbliższą środę na godz. 18.30 a następnie trzy rodziny z Wólki Nieliskiej na sobotę na godz. 12.00. Bóg zapłać za pracę w tym tygodniu przy kościele paniom: Krystynie Antoszek, Urszula Bartoszczyk, Barbara Bożek, Bożena Smoła, Dorota Marchewka, Katarzyna Buryś, Maria Burak, Maria Burcon. Dziękuję za pomoc przy ostatnich rekolekcjach i przy dzisiejszym przeglądzie: Małgorzacie Jakubczak, Magdalenie i Krzysztofowi Hereta, Lidii Pomarańskiej, Paniom z Domowego Kościoła i Kręgu Biblijnego. Dziękuję za wszelkie produkty żywnościowe dostarczone na czas rekolekcji.

9. Dziękuję za ofiary złożone na kwiaty: KŻR z Krzaka 150 zł, bezimienni darczyńcy ze Złojca II 100 zł.

10. W nadchodzącym tygodniu będziemy wspominali rocznicę śmierci zmarłych z naszej parafii którzy zmarli w dniach od 25 marca do 31 marca: śp. Anna Marchewka 42 r. śm., śp. Antonina Pastuszak 41 r. śm., śp. Bronisława Mazurek 39 r. śm., śp. Michał Jakubczak 38 r. śm., śp. Marianna Pańczyk, Henryk Mazur 37 r. śm., śp. Helena Turek 34 r. śm., śp. Jan Burcon 30 r. śm., śp. Feliksa Ciurys 25 r. śm., śp. Czesław Łukasiewicz 24 r. śm., śp. Genowefa Rubaj 22 r. śm., śp. Marianna Król 20 r. śm., śp. Jerzy Piróg 19 r. śm., śp. Józef Grela 18 r. śm., śp. Elżbieta, Anna Czerwieniec 17 r. śm., śp. Wiesława Tchórz 16 r. śm., śp. Roman Borsuk 15 r. śm., śp. Alina Roczeń 14 r. śm., śp. Zenon Bożek 13 r. śm., śp. Władysława Jędruszczak 11 r. śm., śp. Bolesław Mazur 7 r. śm., śp. Regina Domańska 6 r. śm., śp. Maria Marchewka 3 r. śm.

WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ IM DAĆ PANIE, A ŚWIATŁOŚĆ WIEKUISTA NIECHAJ IM ŚWIECI NA WIEKI WIEKÓW AMEN

NIECH ODPOCZYWAJĄ W POKOJU WIECZNYM AMEN